Capl

Spousta lidí na tom není zrovna valně. Ale to neznamená, že jsou tito předurčeni k nezáviděníhodnému životu. Náš web jim přece mnohé usnadní.

Suchý zip aneb konec padání tepláků

October 13th, 2023


Také máte rádi pohodlné domácí tepláky, sportovního nebo ležérního střihu? Málokdo si dnes libuje v tom, že se doma obléká do smokingu, leda tak z recese, a to ani tehdy, pokud čekáme nějakou návštěvu. Domácí oblečení přináší pohodlí a tomu také přizpůsobujeme jeho střih a materiál. Teplákové soupravy nebo jen teplákové kalhoty s dlouhými či tříčtvrtečními nohavicemi si také rádi utahujeme v pase tak, aby nás neškrtily. Většinou k tomu slouží guma v kombinaci se šňůrkou, a právě zde nastává problém. Pokud šňůrku utáhneme moc, škrtí to a rozhodně to není příjemné, pokud naopak málo, dochází mnohdy i ke komickým situacím.

sportovní tepláky

Jen si představte, že odnášíte do sklepa v bytovém domě kbelík plný substrátu pro pokojové rostliny a zaměstná to vaše obě ruce. Po dvou minutách se vám však tepláky s lehce utaženou šňůrkou svezou ke kolenům a ve stejnou dobu vyjde z protějšího bytu sličná dívka, se kterou byste rád navázal něco víc, než přátelství. Bude to perfektní trapas s tepláky na půl žerdi, i kdy kdo má smysl pro humor, a máte-li na sobě veselé trenýrky s motivy medvídků, může to celou situaci tak odlehčit, že vaše rande nakonec přinese své ovoce.

bodlák - princip suchého zipu

Toto je ale jen jeden z příkladů, a rozhodně nemáme v úmyslu, abychom si museli neustále přidržovat tepláky v pase, nebo trpět zaškrcením utaženou šňůrkou. Vyřešte to jednou provždy nášivkou suchého zipu. Pořídíte jej ve formě širšího pruhu a našijete jej do pasu namísto šňůrky. Tímto způsobem velice snadno dotáhnete tepláky v pase přesně na míru a navíc jedním rychlým pohybem upravíte utažení podle potřeby, což v případě šňůrky vždy znamená nejprve ji rozvázat a znovu zavázat. Tohoto chytrého triku využívají i mnozí výrobci outdoorového oblečení, můžete se s tím setkat kromě zapínání sportovních kalhot v pase i u rukávů větrovek i zimních bund.

Capl

Spousta lidí na tom není zrovna valně. Ale to neznamená, že jsou tito předurčeni k nezáviděníhodnému životu. Náš web jim přece mnohé usnadní.