Capl

Spousta lidí na tom není zrovna valně. Ale to neznamená, že jsou tito předurčeni k nezáviděníhodnému životu. Náš web jim přece mnohé usnadní.

Někdy pomůže jen plot

April 20th, 2024


Už dávno je u nás možné vlastnit majetek. Zatímco se za komunistů soukromé vlastnictví neakceptovalo, protože připomínalo odsuzovaný kapitalismus, dnes už si mohou naši lidé koupit všechno, co je k sehnání, a jakmile to vlastní, mají právo s tím nakládat podle svého uvážení. Samozřejmě za předpokladu, že tím nezasahují do oprávněných nároků jiných lidí, což ale berme v tuto chvíli jako samozřejmost.

bílý plot

Ale je skutečností, že zatímco je realita taková, jaká byla popsána výše, mnozí z našinců jako by stále ještě žili v dobách, kdy takzvaně patřilo všechno všem. Což je dobře vidět třeba na příkladu soukromých pozemků a budov. Kdokoliv z nás si může pořídit vlastní dům a pozemek, a jakmile se tak stane, měli by ostatní akceptovat jeho vlastnická práva a na takovém soukromém místě nepobývat. Cizí lidé by neměli nikomu na jeho vlastní pozemek lézt, pokud k tomu nejsou výslovně vyzváni, a nikdo by neměl nikoho na jeho pozemku a v jeho budově obtěžovat.

Ale lidé si někdy nedají říci po dobrém. A řešit to s nimi po zlém by se také nemuselo vyplatit. A tak je někdy třeba najít řešení, jak přinutit nezvané lidi, aby zůstali někde mimo takový soukromý pozemek. A někdy je tím nejschůdnějším a zároveň i nejlépe fungujícím řešením pořádný plot.

bílý plot

A tak už dávno znají betonové ploty Pohořelice i četná další místa v naší vlasti. Na mnoha místech už si vlastníci nemovitostí obehnali své majetky právě takovými ploty. A určitě se jim to vyplatilo. Protože ti, kdo žijí za podobným plotem, mají u sebe své soukromí a klid. A pokud by chtěl někdo na takové místo vstoupit, musí si zajistit souhlas toho, komu to tu patří.

Mít podobný plot je zkrátka často terno, je to to nejlepší, co mohou mít lidé toužící po soukromí. Anebo ti, kdo chtějí mít lépe ochráněný svůj majetek, ke kterému se nikdo přes podobný plot jenom tak nedostane.

Capl

Spousta lidí na tom není zrovna valně. Ale to neznamená, že jsou tito předurčeni k nezáviděníhodnému životu. Náš web jim přece mnohé usnadní.