Capl

Spousta lidí na tom není zrovna valně. Ale to neznamená, že jsou tito předurčeni k nezáviděníhodnému životu. Náš web jim přece mnohé usnadní.

Vestavěná skříň v předsíni je velká výhra

December 15th, 2023


Pro období https://www.emimino.cz/diskuse/casta-stolice-39125/ socialismu v naší zemi jsou typické některé momenty, které jsou mnoha mladým lidem zcela neznámé. Kupříkladu vozový park, s tím se již prakticky nikde na silnicích nesetkáte, pouze ve výjimečných situacích, jako jsou spanilé jízdy veteránů a podobné akce. Další zajímavostí, která nebývá v domácnostech rozhodně častá, a pokud ano, pak spíše mezi seniory, je sektorový nábytek umístěný v obývacím pokoji od podlahy až ke stropu. Svým způsobem připomíná vestavěnou skříň, ale samozřejmě jen pokrytím celkové plochy stěny obývacího pokoje.

moderní byt

Tehdy bývalo zvykem vytvářet z obýváku skladiště, a když si uvědomíte, že do poměrně úzkého pokoje v panelovém domě umístíte velkou sedací pohovku, vedle ní dvě křesla a konferenční stolek a naproti němu nábytek po celé stěně, který z ní ukrojí z půdorysu téměř celý metr, je to docela průšvih, protože se tu pak skutečně cítíte jako ve skladu. A bydlet ve skladu, nezdá se vám to alespoň trochu podivné?

nábytek v pokoji

Současným trendem je naopak obývák otevřít, provzdušnit a „provětrat“ spoustou energie z pokojových rostlin a z akvárií, a ponechat jej téměř bez nábytku, jen s křesly a konferenčním stolkem. Sektorový nábytek z obýváku tak zmizí a namísto něj si veškeré vnitřní vybavení uložíme do vestavěné skříně na míru v předsíni.

Výhodou vestavěných skříní je jejich obrovská variabilita a přizpůsobivost danému prostředí, kam se instalují. Mohou zakrýt celou řadu nevzhledných míst, například křivé rohy, prostor pod schodištěm, nevyužitelné výklenky atp. Velmi dobře se hodí do předsíní bytů v panelových domech, tam sice odeberou kus prostoru, ale vzhledem k tomu, že dveře jsou posuvné, a na rozdíl od křídlových nevstupují do dalšího prostoru při otevírání, máte tu dostatek místa za každých okolností a nepřipadá vám, že se v předsíni jedná o něco nepřirozeného.

Capl

Spousta lidí na tom není zrovna valně. Ale to neznamená, že jsou tito předurčeni k nezáviděníhodnému životu. Náš web jim přece mnohé usnadní.