Capl

Spousta lidí na tom není zrovna valně. Ale to neznamená, že jsou tito předurčeni k nezáviděníhodnému životu. Náš web jim přece mnohé usnadní.

Úplně normální téma

November 13th, 2023


Menstruace se nevyhýbá žádné ženě. Jedná se o naprosto přirozenou věc, kterou máme stále tendenci skrývat a dělat, že se nic neděje. Proč tomu vlastně tak je? Historicky je dáno, že menstruace byla považována za něco nečistého. Bylo to období, během kterého se žena stranila společnosti a po skončení této doby bylo v některých kulturách potřeba, aby žena prošla očistným rituálem. Druhou důležitou stranou jsou samotné ženy. Během periody se obvykle ženy necítí nejlépe, a ne úplně ve své kůži.

menstruační kalíšek

V tomto období je běžné, že jako ženy se cítíme více zranitelné, takže nám není do hlubokých rozhovorů a do společnosti lidí, kde se necítíme zrovna komfortně. Přesto se dá ale tento čas prožít bez zbytečných starostí a co nejpříjemněji. Je pravda, že každá žena své dny prožívá trochu jinak, takže je těžké dávat všeobecné rady, co a jak dělat, aby Vám bylo příjemně a cítila jste se jako jindy. Běžně se ženám doporučuje, aby dodržovaly určitý klidový režim. Je to dáno tím, že i když nepřicházíme o litry krve, i tuto ztrátu tělo pozná. Je pro něj náročnější udržet určitou rovnováhu, na kterou je běžně zvyklé.

hygienické vložky

Navíc v tomto období probíhá v organismu doslova hormonální bouře, která vede k tomu, že i naše imunita může být lehce oslabená. Ženy jsou poté náchylnější k různým infekcím. Něco, co by ale jistě každá žena měla během svého života vyzkoušet, jsou různé menstruační pomůcky. V poslední době jsme si zvykly využívat pouze vložky a tampony. Poslední dobou se ale na trhu objevují pomůcky, které jsou výrazně šetrnější k přírodě i peněžence. Dámské menstruační kalhotky jsou vhodné pro zralé ženy i mladé dívky, které zažívají své první zkušenosti s menstruací. Moderní kalhotky jsou nejen praktické, ale také velmi hezky navržené tak, aby lichotily dámské postavě a ženy se s nimi cítily doopravdy sami sebou.

Capl

Spousta lidí na tom není zrovna valně. Ale to neznamená, že jsou tito předurčeni k nezáviděníhodnému životu. Náš web jim přece mnohé usnadní.