Capl

Spousta lidí na tom není zrovna valně. Ale to neznamená, že jsou tito předurčeni k nezáviděníhodnému životu. Náš web jim přece mnohé usnadní.

Jak přestěhovat seniorský byt

November 13th, 2023


Stěhování v Praze 5 je procedura, která působí velmi neblaze zejména na seniorskou část populace. Tito lidé neradi mění své zvyklosti a s obtížemi si zvykají na nové prostředí, a máte-li možnost jim nějakým způsobem pomáhat, neváhejte ani minutu.

Pomáhejte s tříděním a balením věcí, podobně, jako Josef Abrhám a Rudolf Vodrážka pomáhali ve filmu „Kulový blesk“ opernímu zpěvákovi mistrovi Bílkovi. Na balení věcí si ale udělejte více času a rozhodně nebalte přes noc den před stěhováním, jako v tom filmu. Pořiďte si dostatek bublinkové fólie a kartonových krabic. Bude se vám hodit i tenká fólie (stretch) na balení spotřebičů a svítidel.

senioři na ulici

Rozeberte seniorům nábytek, a pokud se na to necítíte sami, požádejte o výpomoc stěhovací firmu. Ta je pro tyto případy i pojištěná. A termín stěhování nebo demontáže nábytku si dohodněte se stěhováky alespoň měsíc předem. Nezapomínejte, že stěhovací firmy mívají zamluvené hlavně víkendy i tři týdny předem, a to zejména na jaře a v létě. V zimě bývá naopak méně zájemců.

seniorka na lavičce

Zajistěte parkovací místo alespoň pět týdnů před stěhováním pro stěhovací vozidlo. Toto je nutné například v Praze a v dalších větších městech, kde se za parkování platí. Je třeba navštívit městský odbor dopravy na příslušném obvodě, kam spadáte, a počítat s tím, že žádost je někdy vyřízena až po třiceti dnech.

Senioři potřebují z vaší strany zejména pozornost psychického rázu a uklidnění situace. Vyplácí se s nimi občas zajít do restaurace, vzít je do cukrárny, do čajovny, na procházku parkem, na výlet autem na hrady a zámky, rozhledny nebo ZOO a botanické zahrady. Senioři mohou uvítat i zajištění nákupu, a je-li to vhodné, lze jim objednat před stěhováním týdenní pobyt někde v horách, v rodinném penzionu. Změna prostředí ze stávajícího bytu do horské chaty jim určitě přijde vhod a podpoří jejich psychiku.

Author:
Category: Firmy

Capl

Spousta lidí na tom není zrovna valně. Ale to neznamená, že jsou tito předurčeni k nezáviděníhodnému životu. Náš web jim přece mnohé usnadní.