Capl

Spousta lidí na tom není zrovna valně. Ale to neznamená, že jsou tito předurčeni k nezáviděníhodnému životu. Náš web jim přece mnohé usnadní.

Život se psem Akita Inu

November 27th, 2023


Akita Inu prodej Kenichiai je výraz, který vyhledávají zájemci o chov psích plemen, aby zajistili sami sobě, svým přátelům či rodině věrného kamaráda. Akita Inu je jedno z nejkrásnějších psích plemen, velmi elegantní, robustního vzrůstu a bohaté huňaté srsti. Někomu imponuje i jeho barva a výraz ve psí tváři, ale to není vše, co byste o této psí rase měli vědět.

Buďte nesmírně klidní, trpěliví a spravedliví

Akita Inu vyžaduje po svém boku pána (paničku), kteří budou v první řadě dostatečně sebevědomí. Jedinec, který nemá vyrovnanou osobnost, je velmi prchlivý, agresivní a náladový, by si psa neměl vůbec pořizovat, natož pak takovéto plemeno. Akita dobře vycítí strach a vlastní neschopnost v rozhodování o důležitých životních momentech, a to pak podkopává vzájemnou důvěru. Potřebuje naopak společníka spolehlivého a hlavně trpělivého, který se mu bude věnovat, a co mu také umožní volnost a zjištění, že se nachází v bezpečném zázemí.

Akita na posteli

Je-li Akita Inu ve správných rukou, lidově řečeno, dokáže pak být velmi věrným přítelem, který považuje celou rodinu za psí smečku, a také ji patřičně brání. A jak to tak u sebevědomých psů (i lidí) bývá, nemusí příliš štěkat a nahánět předem hrůzu, což štěkotem ne vždy zabere, ale postačí jasný postoj a účinný stisk zubů, jestliže dojde k nějakému napadení ze strany nepřítele.

Akita Inu

Chcete-li tedy mít doma spolehlivého psího kamaráda a zároveň ochránce, velmi sebevědomého a někdy i svéhlavého, což není vždy na škodu, pořiďte si toto plemeno. Nemusíte mít zkrátka doma německého ovčáka, ani bernardýna, co vám na posezení vyžere chladničku, ani obří šedou dogu, co nahání strach svým vzrůstem, ale mnohdy je hravá i s cizími lidmi.

Mohlo by vás také zajímat, že Akita je původem lovecký pes, že je to jedno z nejstarších plemen, o jehož existenci se vědělo již před pěti tisíci lety, a že také není cítit typickým psím pižmem.

Author:
Category: Firmy

Capl

Spousta lidí na tom není zrovna valně. Ale to neznamená, že jsou tito předurčeni k nezáviděníhodnému životu. Náš web jim přece mnohé usnadní.