Capl

Spousta lidí na tom není zrovna valně. Ale to neznamená, že jsou tito předurčeni k nezáviděníhodnému životu. Náš web jim přece mnohé usnadní.

Kdo to podnikatelům spočítá?

October 29th, 2023


Když někdo z laiků slyší, jaký má některá firma obrat, začíná blednout závistí. To je přece neskutečná spousta peněz! To se takový majitel oné firmy musí mít! Takový život je sen.

Jenže ona je to samozřejmě mýlka. To, jaký má firma obrat, totiž ještě nevypovídá o tom, jak se mají ti, kdo s ní mají něco společného. Příjem takové firmy totiž tvoří pouhou část zmíněného obratu, a tato část už nemusí být zase až tak velká.

ukrajinské peníze

A ani ti, kdo žasnou nad ziskem, kterého nějaká firma dosahuje, nemusí mít ještě pravdu, když tvrdí, že se zde podnikatel má jako to prase v žitě. Protože i z takového zisku se musí něco utrácet i tak, že z toho podnikatel nic nemá. Musí se z toho platit třeba i mzdy zaměstnanců, kteří tu pracují, a ti mohou vyjít také hodně draho, a to nejen proto, že má mzdy Praha na rozdíl od periferie obvykle hodně vysoké. A to už ani nemluvím o sociálním a zdravotním pojištění, o daních a podobných výdajích.

Když se prostě zaplatí všechno, co musí provozovatelé svých firem zaplatit, nemusí zbýt mnoho. A když se při vyúčtování pochybí, může kvůli následným sankcím za takové pochybení zbýt peněz ještě daleko míň. A někdy dokážou být takové tresty za chyby ve vyúčtování i likvidační.

brazilské peníze

A proto je rozhodně lepší nechat účetnictví na profesionálech. Aspoň pokud tomu podnikatel nerozumí nebo na to nemá dost času a podmínky. Je lepší nechat to na rodinné účetní firmě, která se ve firemním účetnictví vyzná a postará se o to, aby byly finance kteréhokoliv soukromého podnikání naprosto bezchybné.

Jenom pořádek v penězích dokáže zaručit spokojený podnikatelský život. Jenom ti ze soukromníků, kteří mají včas a náležitě zaplacené všechno, co se platit musí, mají šanci v klidu pracovat a žít. A to je přece to, o co každý člověk stojí.

A když je tu ta možnost, proč by ji pražští podnikatelé nevyužili?

Author:
Category: Firmy

Capl

Spousta lidí na tom není zrovna valně. Ale to neznamená, že jsou tito předurčeni k nezáviděníhodnému životu. Náš web jim přece mnohé usnadní.