Capl

Spousta lidí na tom není zrovna valně. Ale to neznamená, že jsou tito předurčeni k nezáviděníhodnému životu. Náš web jim přece mnohé usnadní.

Úklid je někdy otrava

February 14th, 2024


Většina lidí se stará i o okolí svého domu a to i na obecním pozemku. Dříve bylo běžné že se lidé starali například o záhonky a o chodník. Udržovali si květiny aby to okolo jejich domů nějak vypadalo. Postupem asu údržba okolí přešla na obce a města a ty nemají často kapacitu ani finance na to aby udržovaly výsadbu. Podobné je to u bytových domů.

Ve starších bytovkách většinou žijí první majitelé či nájemníci, kteří jsou dnes již v důchodovém věku. Možná mezi nimi máte i prarodiče, kteří vám někdy vyprávěli jak se musely jednotlivé byty střídat v úklidu nejen uvnitř bytového domu, ale i v okolí domu. V zimě se navíc musel odhrnovat sníh a sypat chodníky. Jenže lidé dnes bývají hodně pracovně vytížení a také se nechtějí podílet na úklidu. Proto je lepší úklid společných prostor bytových domů přenechat na úklidové firmě.

paní uklízečka

Nestojí to moc
Přemýšlíte že by bylo lepší kdybyste si chodby, schody a další společné prostory raději nechali uklízet někým kdo se tím živí? Oslovte nějakou firmu nebo soukromou paní uklízečku a dohodněte si jak často se úklid má provádět a co by měl obsahovat. Většinou jde o nízkou částku na každý byt a tak můžete platit třeba 400 Kč měsíčně za to, že se někdo jiný postará o to, abyste měli společné prostory v domě šesté a udržované. Je to mnohem lepší než se hádat kdo už uklízel a kdo uklízet nebude. S některými lidmi se prostě nedomluvíte ani kdybyste se sebevíc snažili.

úklid kbelík

Co může úklid obnášet?
Většinou si lidé objednávají vymetání a vytírání chodeb a schodů, a pokud padá sníh nebo prší tak je o tyto práce zájem i vícekrát týdně. Je nutné počítat s tím že při vyšší frekvenci úklidu se logicky zvedne i cena. Na tu se ptejte vždy předem hned poté, co sdělíte úklidové firmě svoje požadavky a přání. I tak se to ale vyplatí, protože klid bez hádek je k nezaplacení.

Author:
Category: Firmy

Capl

Spousta lidí na tom není zrovna valně. Ale to neznamená, že jsou tito předurčeni k nezáviděníhodnému životu. Náš web jim přece mnohé usnadní.