Capl

Spousta lidí na tom není zrovna valně. Ale to neznamená, že jsou tito předurčeni k nezáviděníhodnému životu. Náš web jim přece mnohé usnadní.

Starejte se o svou pleť dobře

March 16th, 2024


Kůže je náš důležitý orgán. Věděli jste třeba, že se jedná o ten největší orgán našeho těla? Zdraví naší pokožky ovlivňuje zdraví našeho těla. A samozřejmě, o pokožku pečujeme také proto, aby dobře vypadala. Dobře a mladistvě vypadající pleť je cílem nejenom mnoha žen, ale také mužů.

Jaké kroky můžeme podniknout k tomu, aby naše pleť zůstala krásná a abychom správně pečovali o její zdraví?

Hydratace

Hydratace je důležitá a dostatečná hydratace může zlepšit stav vaší pokožky. Pijte proto přes den dostatek vody či jiných tekutin, ale voda by měla být primárním zdrojem vašeho pitného režimu. Například taková káva vás naopak dehydratuje.

voda

Kouření

V dnešní době je k dispozici již tisíce studií, které potvrzují, jak fatální dopad může mít kouření na naše zdraví. A přesto existuje stále významné procento lidí, kteří kouří. Nebuďte mezi nimi. Kouření urychluje stárnutí vaši pleti a způsobuje rozpad vytvořeného kolagenu ve vašem těle. Kromě toho u sebe kouřením zvyšujete riziko rakoviny a onemocnění srdce.

Spánek

Ne nadarmo se říká, abyste se prospali do krásy. Spánek je pro nás důležitý, nejenom pro to, abychom sice cítili odpočatí a plní energie, ale také pro naši pleť! Naše pokožka se totiž během spánku regeneruje. Během spánku dochází k většímu průtoku krve a produkce kolagenu ve vaší pleti.

salát

Antioxidanty

Pro ochranu vaší pleti zařaďte do vašeho jídelníčku potraviny bohaté na antioxidanty. Antioxidanty totiž chrání naši pokožku před volnými radikály, což může způsobit nejenom stárnutí pokožky, ale i poškození vašeho zdraví. Mezi potraviny, které obsahují vysoký podíl antioxidantů řadíme například losos, tuňáka, listovou zeleninu, pomeranče, banány nebo rajčata.

Cvičení

Dle studií můžete zlepšit svůj stav pleti i pomocí cvičení. Pomocí pravidelného aerobního cvičení dochází ke ztenčení vnější vrstvy kůže, a naopak posílení vnitřní části, což vede k vytvoření hladké a mladistvě vypadající pleti.

Capl

Spousta lidí na tom není zrovna valně. Ale to neznamená, že jsou tito předurčeni k nezáviděníhodnému životu. Náš web jim přece mnohé usnadní.