Capl

Spousta lidí na tom není zrovna valně. Ale to neznamená, že jsou tito předurčeni k nezáviděníhodnému životu. Náš web jim přece mnohé usnadní.

Řídíte alspoň občas?

November 15th, 2023


Pokud jezdíte autem, určitě jste si všimli, že ne každý je dobrý řidič. Na silnici jezdí spousta lidí, kteří by účastníky silniční provozu rozhodně být neměli. Jak je možné že někteří dostali oprávnění k řízení motorových vozidel je často záhadou. Bohužel i takoví lidé řídí a tak musíme být při řízení všichni obezřetní a předvídat i reakce ostatních. To se ale špatně dělá, pokud na nás má vliv počasí a slunce.

brýle v písku

Často se stává, že vyjedete autem do provozu a je hezky, ale pak zajedete do nějaké zapadlé uličky a slunce vám svítí do čelního skla tak, že nevidíte ani kousek před sebe. I v takové situaci ale bohužel musíte jet dál. Problémy s vidění m za volantem bývají časté nejen když je slunce v nepříznivé poloze, ale také večer. Právě večer je nejnižší možná viditelnost a tak je potřeba jezdit o to opatrněji. Nejčastějším problémem ve tmě je pobíhající zvěř, kterou řidič snadno srazí, protože zvíře dokáže vběhnout pod kola během vteřiny. Na reakci moc času nemáte, a většinou tato situace končí kolizí.

růžové brýle

Jak tomu zabránit?
Buď si můžete pořídit nové auto, které je vybaveno asistenty, kteří rozeznají i zvěř v okolí silnice, a nebo můžete zvolit levnější variantu, kterou jsou polarizační brýle pro řidiče do tmy
luxbryle. Ty fungují tak, že zvyšují viditelnost za tmy. Díky tomu uvidíte lépe a budete si za volantem jistější. Brýle jsou obecně skvělým doplňkem pro řidiče, který by měl být povinný. Nejen tento typ brýlí, ale i polarizační sluneční brýle jsou skvělým pomocníkem, který může výrazně snížit počet nehod. Sluneční brýle jsou důležité nejen z hlediska ochrany zraku před škodlivým slunečním zářením, ale zvyšují viditelnost, aniž by měnily barevné spektrum. Jestli chcete mít větší jistotu že se z cest vrátíte v pořádku, určitě si pořiďte do auta brýle, které budete mít stále při ruce.

Capl

Spousta lidí na tom není zrovna valně. Ale to neznamená, že jsou tito předurčeni k nezáviděníhodnému životu. Náš web jim přece mnohé usnadní.