Capl

Spousta lidí na tom není zrovna valně. Ale to neznamená, že jsou tito předurčeni k nezáviděníhodnému životu. Náš web jim přece mnohé usnadní.

Patří vaše auto do šrotu?

January 23rd, 2024


Nová auta levnějších výrobců stojí klidně i půl milionu korun. Tradiční automobilky nabízí obyčejná auta ještě dráž a tak není divu, že lidé nová auta příliš nekupují. I když na silnicích potkáte i dost novějších vozidel, většina z nich je firemních a nebo na leasing. Ten byl dříve dostupný jen pro firmy, a soukromým osobám zbylo jen si na auto našetřit nebo si ho vzít na splátky. Jenže při dnešních cenách bydlení a potravin se nelze divit že Češi příliš nová auta do soukromého vlastnictví nekupují.

škoda fabia

Pokud uvažujete o nákupu novějšího nebo zcela nového auta, pravděpodobně vás bude zajímat kalkulačka úvěr na auto, kde si spočítáte jaká by byla výše měsíční splátky a kolik byste na celém úvěru přeplatili. Každá společnost nabízí jiné podmínky získání a čerpání úvěru takže si musíte projít všechny dostupné nabídky a vybrat si tu, která pro vás bude nejvýhodnější. Díky úvěru můžete mít auto hned, ale většina společností vyžaduje akontaci, která se pohybuje od 10 do 90 % z ceny vozu. Někdy můžete nechat i starší auto na protiúčet, a cena starého auta se vám automaticky odečte od ceny nového.

peníze eura

Pomocí kalkulačky si spočítáte úvěr velice snadno a hned uvidíte, jestli je pro vás výhodný. Pokud ne, možná pro vás bude lepší vzít si auto na leasing. Je to ideální řešení pro všechny, kteří uvítají možnost mít co dva roky jiné auto. Na leasing si dnes nemusíte brát jen nové auto které teprve dojelo z továrny do salonu, ale i zajetá auta nebo auta po prvním majiteli. Leasing je vlastně pronájem auta, kdy si můžete za poměrně nízkou cenu dovolit pronajmout auto na dva roky. U leasingu bývá limit poštu kilometrů které s autem ujedete za rok, takže si pohlídejte tachometr. Nedodržení podmínek leasingové smlouvy s sebou nese důsledky, které byste museli řešit.

Pořiďte si cenově dostupné auto a starého se včas zbavte.

Author:
Category: Firmy

Capl

Spousta lidí na tom není zrovna valně. Ale to neznamená, že jsou tito předurčeni k nezáviděníhodnému životu. Náš web jim přece mnohé usnadní.