Capl

Spousta lidí na tom není zrovna valně. Ale to neznamená, že jsou tito předurčeni k nezáviděníhodnému životu. Náš web jim přece mnohé usnadní.

K čemu doma využijete polyesterový vatelín

November 19th, 2023


Zimní lehá bunda – chcete se pustit do výroby podzimní a zimní lehčí bundy pro teploty mírně nad bodem mrazu? Pak je pro vás vatelín ideální volbou. Využívá se pro tyto účely již desítky let a kdo pamatuje dobu socialismu, možná si vybaví, že se tehdy tento materiál prodával jako látková metráž naprosto běžně. Jedná se o polyester, zpracovaný do podoby rouna, o různých tloušťkách, a právě tento materiál má báječnou vlastnost udržet tělesné teplo i za nižších venkovních teplot.

dívka v zimní bundě

Sedáky pro zahradní nábytek a židle do kuchyně – kdo z vás vyznává selský rustikální nebo retro styl a má doma v kuchyni nábytek z dřevěného masivu, budou se mu hodit tenké či silnější sedáky. Výhodou vatelínu je to, že je to souvislá textilní vrstva o stejné tloušťce, tedy nikoli molitanová drť, která bývá v některých sedácích přítomna naprosto běžně. Když jej potřebujete vyprat a při praní se roztrhne u sedáku nit, molitanové kousky pak zaplaví celý buben pračky. Molitan navíc udržuje příliš nabobtnalý tvar, což nevypadá zrovna atraktivně.

chlapec v zimě

Dekorační polštářky – líbí se vám bytové dekorace a s oblibou si šijete i polštářky na křesla, pohovku a postel? S vatelínem to půjde snadno a tímto způsobem získáte levný zdroj pro výrobu polštářků nejen pro vlastní potřebu, ale i pro vaše blízké, třeba ve formě dárků pod vánoční stromek.

Vzduchovací kompresory – kdo z vás měl někdy doma akvárium, dobře ví, že jeho součástí bývají vzduchovací kompresorky pro okysličování vody nebo pro akvarijní biologické filtry. Poskytují dostatečný tlak vzduchu pro plastové hadičky, jimiž médium proudí až do akvarijní nádrže. Jsou to spolehlivá zařízení, ovšem mají jednu podstatnou nevýhodu – jsou hlučná. I ten nejtišší je prostě slyšet, a zvláště v ložnici nebo v obýváku je to krajně nepříjemné, protože kompresor musí být v činnosti nonstop, 24 hodin denně. Vatelín je vynikající pomocník, který izoluje okolní terén od zvukových vibrací.

Capl

Spousta lidí na tom není zrovna valně. Ale to neznamená, že jsou tito předurčeni k nezáviděníhodnému životu. Náš web jim přece mnohé usnadní.